Atsakingas skolinimasis yra būtinas

Turbūt daug kur ieškojote geriausių skolinimosi sąlygų, bet labai dažnai matote reikalavimą, kad asmuo skolintųsi atsakingai. Ką iš viso reiškia atsakingas skolinimasis? Tai yra skolinimasis, kuris yra adekvatus, nesukeliantis žalingų padarinių ar kaip nors kitaip nekenkiantis įsipareigojimas įmonėms ar fiziniams asmenims. Kai kurios bendrovės netgi nurodo kuriuos asmenis jos laiko neatsakingais. Tad, jeigu norite sužinoti kaip skolintis atsakingai, kad nebūtų pasekmių, tuomet skaitykite kas rašoma žemiau.

Labai svarbu žinoti, kad skolintis vien tam, kad padengtumėte anksčiau gautas paskolas, yra nelabai geras sprendimas, jeigu po teks mokėti dar daugiau. Dabar tokiems atvejams netgi skirtos specialus paskolų pavadinimas – refinansavimas. Kai paskola imama su siekiu su ja apmokėti ankstesnes skolas, tai vadinama paskolų refinansavimu. Naujas kreditorius perveda skolą ankstesniems, o klientas naujas įmokas mokas naujam kreditoriui. Neatsakinga skolintis būtų tuomet, jeigu po refinansavimo įmokų sumos, kurios mokamos kas mėnesį, būtų dar didesnės. Tai tik dar greičiau jus privestų prie didelių skolų. Jeigu norite, kad pasekmės būtų kuo mažesnės, nepatingėkite atidžiau panagrinėti kreditorių pasiūlymų.

Konkurencija Lietuvos kredito rinkoje yra labai didelė ir dėl tos priežasties reikėtų ieškoti geresni sąlygų nei skolinotės anksčiau. Dėl milžiniškos konkurencijos kredito teikėjai yra pasiryžę jus pervilioti pas save iš kitų įmonių. Tam, kad joms taip pavyktų pasielgti, tenka nuleisit palūkanas. Tad, jeigu norite su nauja paskola padengti senas, ieškokite tokios, kurios palūkanos būtų dar mažesnės. Patikėkite, tikrai galima surasti labai daug naudingų pasiūlymų.

Kaip bebūtų, neatsakingais asmenimis įmonės laiko tuos, kurie skolinasi jau turėdami milžiniškų skolų. Pavyzdžiui, kai paskolą bando gauti žmogus, kuris jau kelerius metus turi reikalų su antstoliais, tai reiškia, kad jis skolinasi neatsakingai neapgalvotai. Juk kuo daugiau skolų, tuo daugiau problemų.

Pabrėžiama, kad neatsakingas skolinimasis nuo neatsakingo skolinimo skiriasi daug kuo. Pastarasis variantas taikomas įmonėms, kurios pinigus skolina žinodamos, kad yra didelė tikimybė jų neatgauti ar tiesiog kreiptis į antstolius, kad skolos būtų išieškomos priverstinai iš turto. Už tai tokios įmonės yra baudžiamos didelėmis baudomis.