Baidarės Aukštaitijoje – pramoga, kurią renkasi ir jaunimas, ir suaugę

Savaitgalio išvykos – viena patraukliausių pramogų, leidžianti pamiršti per savaitę susikaupusius rūpesčius, mėgautis geros kompanijos draugija ir nuotaikingu laisvalaikiu. O ar gali būti kas geriau už laiką gamtoje? Natūralu, kad baidarės Aukštaitijoje ir nuotaikingi plaukimai srauniomis Lietuvos upėmis yra vienas dažniausių užsiėmimų, kurį renkamės, kai galvojame apie trumpą, kelių dienų išvyką. Praktika rodo, kad kelionės baidarėmis yra vertinamos ir dėl savo universalumo – tai puiki pramoga, kurią renkasi tiek jaunimas, tiek vyresnio amžiaus žmonės. Tiesa, paprastai šiuo atveju pasirenkami skirtingi maršrutai.

 

Ką renkasi jaunimas?

Plaukimai baidarėmis atitinka jaunų ir energingų žmonių poreikius, kai norima išbandyti savo jėgas, gauti adrenalino ir mėgautis nuotaikinga išvyka su gerų draugų kompanija. Paprastai jauni žmonės renkasi ilgesnius, sudėtingesnius plaukimus, kurių metu tenka įveikti įvairias kliūtis ir spręsti kelyje pasitaikančias problemas, pvz., kaip įveikti ruožą, kuriame daug medžių, kaip praplaukti žemas šakas, manevruoti posūkiuose, įveikti sausumas ir pan. Paprastai jaunimas renkasi vienos arba dviejų dienų plaukimus su nakvyne gamtoje (palapinėje arba nakvynės namuke). Be to, baidarių nuomotojai pastebi, kad į plaukimą dažniausiai susirenka gana gausi jaunimo kompanija, nuomojanti apie dešimt laivelių.

 

Ką renkasi vyresnio amžiaus turistai?

Dalis vyresnio amžiaus plaukikų taip pat linkę plaukti sudėtingais ir ekstremalesniais maršrutais, tačiau paprastai didžioji keliautojų dalis pirmenybę skiria kiek ramesniam, sklandesniam plaukimui sraunesnėmis Lietuvos upėmis, kurios nereikalauja nei tiek fizinių jėgų, nei didžiulės ištvermės. Populiariausias pasirinkimas – dviejų dienų maršrutas gražiausiomis Lietuvos upėmis, kurių metu ne tik mėgaujamasi irklavimo malonumu, bet ir stebima išskirtinio grožio Aukštaitijos gamta. Praktika rodo, kad paprastai tokius plaukimus renkasi šeimos, todėl plaukikų skaičius būna gerokai mažesnis. Daugelis plaukikų nakvynei nuomoja patogius namukus, kuriuose galima pailsėti po dienos žygio ir pasiruošti rytojaus plaukimui. Tiesa, gana populiarus sprendimas – ir nakvojimas palapinėje.

 

Kada plaukti?

Plaukimai baidarėmis gali būti organizuojami praktiškai bet kuriuo metų laiku, tačiau populiariausias pasirinkimas – plaukimai vasarą. Vis dėlto, baidarių nuomotojai pastebi, kad vis daugiau keliautojų renkasi išbandyti ir žiemos plaukimus, kurie ne tik suteikia daugiau adrenalino, leidžia išbandyti dar nepatirtą pramogą, bet ir žavi nepaprastai gražia, snieguota Lietuvos gamta.