Efektyviausi būdai kaip išlaikyti savo dantis sveikus

ortodontas Vilniuje

Taisyklinga dantų priežiūra yra vienas iš svarbiausių faktorių, norint turėti gražią bei sveiką šypseną.

Tiek ortodontas Vilniuje, tiek kitame mieste pasakys jums, kad svarbu turėti ne tik tiesius dantis, bet ir mokėti juos tinkamai prižiūrėti. Taigi, šiame straipsnyje mes aptarsime pagrindines dantų priežiūros taisykles, kurias turi žinoti kiekvienas žmogus.

Dantų valymas du kartus per dieną

Ne paslaptis, kad bendra rekomendacija yra valytis bent du kartus per dieną. Vis dėlto daugelis iš mūsų ir toliau nepaiso dantų valymo prieš naktį. Bet valant šepetėliu prieš miegą atsikratoma visą dieną besikaupiančių mikrobų ir apnašų.

Ortodontas Vilniuje rekomenduoja įsigyti dantų šepetėlį klinikoje.

Taisyklingas dantų valymas

Ne mažiau svarbu yra ir šepetėlio būdas – iš tikrųjų blogas dantų valymo darbas yra beveik toks pat blogas dalykas kaip ir nevalymas.

Skirkite laiko, švelniais, sukamaisiais judesiais judindami dantų šepetėlį, kad pašalintumėte apnašas. Nepašalinta apnaša gali sukietėti, dėl ko gali kauptis akmenys ir atsirasti dantenų uždegimas (ankstyva dantenų liga).

Ant jūsų liežuvio taip pat gali kauptis apnašos. Tai gali sukelti ne tik blogą burnos kvapą, bet ir kitų burnos sveikatos problemų. Kiekvieną kartą, kai valote dantis, švelniai valykite liežuvį.

Kokią dantų pastą pasirinkti?

Kalbant apie dantų pastą, reikia ieškoti svarbesnių elementų nei balinimo stiprumo ir skonio. Nesvarbu, kurią versiją pasirinksite, įsitikinkite, kad joje būtų fluoro.

Nors fluoridą pradėjo tikrinti, kaip jis veikia kitas sveikatos sritis, ši medžiaga tebėra pagrindinė burnos ertmės priežiūros dalis.

Taip yra todėl, kad fluoras yra pirmaujanti apsauga nuo dantų ėduonies. Jis veikia kovojant su mikrobais, kurie gali sukelti ėduonį, taip pat suteikiant apsauginį dantų sluoksnį.

Įsigykite fluoro dantų pastos bet kokioje maisto prekių parduotuvėje ar odontologijos klinikoje.

Dantų siūlas bei jo nauda

Daugelis žmonių nepaiso siūlų. „Siūlai skirti ne tik norint išvalyti tuos mažus kiniško maisto gabalėlius ar brokolius, kurie gali įstrigti tarp jūsų dantų“, – sako Jonathanas Schwartzas, DDS.

“Tai tikrai būdas stimuliuoti dantenas, sumažinti apnašas ir padėti sumažinti uždegimą šioje srityje”.

Norint pasinaudoti šia nauda, ​​paprastai pakanka valyti siūlus kartą per dieną.

Kaip ir su kuo skalauti dantis?

Tyrimai rodo, kad burnos skalavimo skystis yra būtinas gerai burnos sveikatai užtikrinti, tačiau daugelis žmonių jų praleidžia, nes nežino, kaip jie veikia.

Burnos skalavimo skystis padeda trimis būdais: jis sumažina rūgšties kiekį burnoje, valo sunkiai valomas vietas dantenose ir aplink jas bei iš naujo mineralizuoja dantis.

Dėl konkrečių burnos skalavimo rekomendacijų kreipkitės į ortodontą Vilniuje. Tam tikri prekių ženklai geriausiai tinka vaikams ir tiems, kurie turi jautrius dantis. Taip pat yra receptinių burnos skalavimo skysčių.

Vizitai pas odontologą

Jūsų kasdieniai įpročiai yra labai svarbūs jūsų burnos sveikatai. Vis dėlto net ir pareigingiausi vaikai valantys dantis šepetėliais ir siūlais turi reguliariai lankytis pas odontologą Vilniuje.
Bent du kartus per metus turėtumėte apsilankyti pas odontologą, kad atliktumėte valymą ir patikrinimus. Odontologas Vilniuje gali ne tik pašalinti akmenis ir ieškoti ertmių, bet ir pastebėti galimas problemas bei pasiūlyti gydymo sprendimus.

Apibendrinant

Kai kurios odontologų draudimo bendrovės net dažniau tikrina dantis. Jei jums taip yra, pasinaudokite tuo. Tai padaryti ypač naudinga, jei anksčiau yra buvę dantų problemų, tokių kaip gingivitas ar dažnos ertmės.

Jeigu jus domina ortodontologų paslaugos apsilankykite dentes.lt