Harmonijos ir vienybės svarba interjero dizaine

kavos staliukai

Tendencijos gali ateiti ir išeiti, tačiau interjero dizaino principai yra amžinai. Todėl, nepaisant to, kokios gali būti jūsų dekoro nuostatos, manome, kad svarbu sužinoti apie šiuos principus. Anksčiau poetizavome pusiausvyros ir simetrijos svarbą, o dabar sprendžiame harmoniją ir vienybę, kurias sukuria kavos staliukai, pagalvėlės ir t.t.

Skaitykite toliau, kad sužinotumėte, kas yra šios sąvokos, kodėl jos svarbios ir kaip priversti jas veikti jūsų pačių interjere. Nors iš pirmo žvilgsnio jie gali atrodyti paprasti, galime beveik garantuoti, kad jie vaidina daug didesnį vaidmenį, nei manote.

Kas yra harmonija ir vienybė?

Nors vienybė ir harmonija gali skambėti panašiai, jie kiekvienas atlieka skirtingus vaidmenis, kaip mes patiriame interjero dizainą. Juos galima apibūdinti taip:

Harmonija yra jausmas, kad visi jūsų dizaino elementai dera tarpusavyje. Jie gali atitikti tą pačią temą, estetinį stilių ar nuotaiką. Svarbus dalykas yra tai, kad kiekvienas atskiras kūrinys atrodo tam tikru būdu susijęs, net jei jis nėra identiškas niekam kitam.

Vienybė reiškia tam tikrų elementų pasikartojimą visame dizaine, nesvarbu, ar tai spalvos, formos ar medžiagos, kad sutelktų išvaizdą.

Šie principai naudojami erdvės sanglaudos jausmui sukurti. Pagalvokite, kaip galite juos įtraukti ne tik į kiekvieną kambarį, bet ir į visą namą. Tiesą sakant, laikytis vienos vieningos estetikos namuose, o ne turėti aiškiai teminius kambarius, yra viena iš priemonių, kurią profesionalūs interjero dizaineriai naudoja norėdami pakelti savo darbą į kitą lygį.

Kaip juos įtraukti?

Derinant harmoniją ir vienybę, reikia parodyti panašumą. Štai kodėl mes sakome jums naudoti tas pačias spalvas, modelius, tekstūras, formas ir medžiagas įvairiose erdvės srityse. Pavyzdžiui, monochromatinę spalvų schemą galima pamatyti visose sienų dangose, grindyse, balduose ir tekstilėje.

Jei kyla sunkumų, kad jūsų dizainas jaustųsi harmoningai, rekomenduojame sutelkti dėmesį į vieną elementą kaip į įkvėpimo šaltinį. Pasirinkite ką nors mažo, pavyzdžiui, raštuotą pagalvę ir pasiimkite ją su savimi, kai perkate kitų daiktų ar kavos staliukus.Tada kiekvienu konkrečiu atveju įvertinkite šiuos elementus pagal tai, ar jie gerai veikia kartu.

Atsargumo pastaba

Gali būti per daug gero. Nors harmonija ir vienybė yra pagrindiniai bet kokio dizaino elementai, per daug jų padarys kambarį nuobodų ir neįdomų. Kad įgautumėte vizualinį susidomėjimą, į savo dizainą turite įtraukti keletą skirtingų elementų.

Pagalvokite apie tai taip: harmonija ir vienybė turėtų būti jūsų dizaino pagrindas. Jie turėtų būti pirmieji ir užimti didžiąją dalį jūsų. Tie akcentiniai vizualinio susidomėjimo elementai turėtų būti laikomi tik kaip paskutiniai prisilietimai. Jie skirti užapvalinti kambarį, o ne palaikyti didžiąją jo dalį.

Tai yra viena sritis, kurioje atsiranda jūsų suvokimo galios. Jei nesate tikri, ar kambaryje nėra pakankamai panašumų, ar per daug, tiesiog ženkite žingsnį atgal. Vienas bandymas apžvelgti visą kambarį jums pasakys, ką jums reikia padaryti.

Esmė

Harmonija ir vienybė yra du pagrindiniai, tačiau dažnai pamirštami interjero dizaino principai. Tiesą sakant, jie atlieka pagrindinį vaidmenį suteikiant jūsų namų kambariams labai reikalingą ramybės ir stabilumo jausmą.

Jie taip pat yra elementai, išskiriantys išskirtinį dizainą iš minios. Turėkite tai omenyje, kai imatės kito didelio projekto.

Pabaigai

Ar kada nors sąmoningai stengėtės į savo dizainą įtraukti harmoniją ir vienybę? Ar dabar taip padarysi? Pasidalinkite savo argumentais su mumis komentaruose.
Straipsnis yra parengtas, vadovaujantis baldaiska.lt informacija.