Kaip paruošiami vandens filtrai?

Jonų mainų filtrai Jonų mainų filtrai ypač efektyvūs vandens „minkštinimui“ (pašalindami kalkių nuosėdas). Vandens filtrai turi būti kiekvienuose namuose. Užuot pašalinę tokias daleles kaip aktyvintosios anglies filtrai ir atvirkštinis osmosas, jie dezinfekuoja vandenį koncentruodami ir nukreipdami ultravioletinę šviesą per stiklinį prietaisą, kaip ir padidinamąjį stiklą, kad sufokusuotų šviesą ir uždegtų ugnį.

    

Keturių tipų vandens filtrai

 

Yra keturi pagrindiniai filtravimo tipai, kuriuose naudojami fizikiniai ir cheminiai metodai. Filtrai skirtingu laipsniu išvalo vandenį tokiais tikslais kaip žemės ūkio drėkinimas, įperkamas geriamasis vanduo, viešieji ir privatūs akvariumai bei saugus tvenkinių ir baseinų naudojimas. Filtrai naudoja atranką, adsorbciją, jonų mainus, bioplėvelę ir kitus procesus, kad pašalintų nepageidaujamas medžiagas iš vandens.

    

Skirtingai nei sietas ar sietas, filtras gali pašalinti daug smulkesnes daleles nei skylės, pro kurias praeina vanduo. Vandens filtras pašalina nešvarumus sumažindamas vandens taršą naudojant ploną fizinį barjerą, cheminį ar biologinį procesą. Viso namo filtras yra sumontuotas viename namo vandentiekio taške, kuris apims viso vandens, patenkančio į bet kurį namo maišytuvą ar prietaisą, valymą (tačiau paprastai apeinant išorinius maišytuvus, kad pailgėtų anglies naudojimo laikas).

    

Visos filtravimo sistemos veikia vienodai: vanduo praeina per nuimamą filtro elementą, kuriame yra filtravimo medžiaga, pavyzdžiui, aktyvuota anglis. Vandens filtre paprastai sugeria anglis, kuri labai efektyviai sulaiko vandens teršalus. Kai vanduo praeina per tokio tipo filtrą, anglies dalelės pritraukia ir pašalina teršalus (įskaitant tirpias medžiagas, tokias kaip vandenilio sulfidas, ir sunkiuosius metalus, tokius kaip švinas, gyvsidabris, varis ir chloras). Kai vanduo praeina per filtrą, keli anglies filtrai sulaiko daleles ir pašalina vandenyje ištirpusias medžiagas (pvz., chlorą, sunkiuosius metalus ir kenksmingus organinius junginius).

 

Kieti blokai

    

Kieto bloko aktyvintos anglies filtre nėra aktyvintos anglies mažų dalelių pavidalu, o sudaro aktyvintos anglies dalelės, suspaustos į tankią medžiagą, per kurią teka vanduo. Anglies blokų filtrai susideda iš kietų suslėgtos anglies blokų ir dažniausiai naudojami kaip pirminiai filtrai atvirkštinio osmoso ir kitose vandens filtravimo sistemose. Daugelyje vandens filtravimo sistemų vandens filtravimo procese naudojami ir anglies filtrai, ir GAC filtrai.

    

Dažniausiai buitiniuose vandens filtruose naudojamos vadinamosios aktyvintos anglies granulės (kartais vadinamos aktyvuota anglimi arba AC), pagamintos iš medžio anglies (labai poringos anglies, kuri susidaro deginant medieną ir kitas medžiagas su ribotu deguonies kiekiu). Medžio anglis yra grafito „švino“ mišinys pieštukuose ir kempinėje. Tačiau, nors anglis yra labai tinkama daugeliui įprastų priemaišų (įskaitant chloro pagrindu veikiančias chemines medžiagas, naudojamas nuotekų valymui, kai kuriuos pesticidus ir pramoninius tirpiklius) pašalinti, ji negali susidoroti su „kietumu“ (masteliu), sunkiaisiais metalais (nebent specialių rūšių aktyvuota anglis). naudojami filtrai)). ), natrio, nitrato, fluoro ar mikroorganizmų. Labiausiai paplitęs anglies blokas vandens filtruose yra pagamintas iš kokoso kevalo, nes jis yra pats efektyviausias ir ekologiškiausias.

    

Pavyzdžiui, buitiniuose virdulių filtruose dažniausiai naudojami mechanizmai, absorbcija ir jonų mainai, o linijiniuose filtruose – mechanizmai ir absorbcija. Jei filtras suprojektuotas taip, kad užstotų laiptus, jis gali būti užsikimšęs. Kiekvienas iš jų išsprendžia skirtingą vandens problemą, o daugelis filtrų iš tikrųjų naudoja šių technologijų derinį, kad užbaigtų daugiapakopį filtravimą. Kiekvienas filtravimo metodas turi ribą, ką jis gali pašalinti, todėl dauguma vandens filtrų ar filtravimo sistemų naudoja kelių metodų derinį, kad pasiektų tam tikrą vandens grynumo lygį. Pavyzdžiui, filtras gali išfiltruoti net 5 mikronų daleles, kad gautų švaresnį vandenį, o filtras gali blokuoti net 0,5 mikronų daleles, kad vanduo būtų švaresnis.

 

Pluošto filtrai

    

Pluošto filtrai gaminami iš celiuliozės, viskozės ar kitokio pluošto. Šie filtrai paprastai yra maži, nešiojami ir lengvi (1–2 lb / 0,5–1,0 kg arba mažiau) ir paprastai filtruoja vandenį naudodami mechaninį rankinį siurblį, nors kai kurie naudoja sifono lašinimo sistemą, kad vanduo galėtų praeiti, o kiti yra įterptas vanduo. buteliai. Nešvarus vanduo pumpuojamas per silikoninę žarną, filtruojamas per specialų filtrą ir patenka į konteinerį. Mikrobiologinėje filtravimo sistemoje naudojami filtrai, o ne ultravioletinė spinduliuotė, siekiant pašalinti iš vandens mikroorganizmus, tokius kaip virusai ir bakterijos.

    

Neaustinės medžiagos, pagamintos iš polimerų, turinčių antibakterinį poveikį, yra dar vienas antimikrobinių filtrų gamybos būdas. Vandens filtrai gali būti pagaminti taip, kad į neaustinius filtrus būtų įtraukti biocidai, įskaitant ketvirtinę fosfonio druską, 148 fosfonio polimerų druskas, 149 ir ​​onemo funkcionalizuotus polimerus 150, kad būtų pašalintos bakterijos ir kiti mikroorganizmai. Vandens filtrai, kurių sudėtyje yra pluoštų, ypač nanopluoštų, su jonų mainais, ypatybės155 buvo naudojamos biotechnologijų, farmacijos perdirbimo, ypač gryno vandens puslaidininkių pramonei, katalizinės konversijos procesuose ir baterijų technologijos srityse.156 Polimerai, kuriuose yra joninių funkcinių grupių, gali būti sudėtingi. paversti jonų mainų pluoštais naudojant elektros verpimo metodus, nes didelio elektros laidumo polimerų tirpalai (pavyzdžiui, polielektrolito tirpalas) apsaugo nuo lauko sukelto tirpalo įkrovimo elektros srove ir sukelia mažą elektros verpimą.

 

Cheminės medžiagos

    

Kadangi organinės cheminės medžiagos dažnai sukelia skonio, kvapo ir spalvos problemų, aktyvintosios anglies filtravimas dažnai gali būti naudojamas siekiant pagerinti estetiškai problemišką vandenį, kuris buvo apdorotas taip, kad pritrauktų tam tikrus teršalus. Aktyvuota anglis gali filtruoti įvairius teršalus iš geriamojo vandens, įskaitant metalus, tokius kaip varis ir švinas, valymo tirpiklius, pesticidus ir chloruotus šalutinius produktus. Paprastai kai kas nors kalba apie „anglies filtrą“, tai iš tikrųjų turi omenyje anglies filtrą, o anglies filtrai labai efektyviai pašalina vandens teršalus. Kokosas šiandien yra labiausiai paplitusi anglis vandens filtruose, nes ji gali veiksmingai pašalinti blogą skonį, kvapus, lakiuosius organinius junginius, chlorą, pesticidus ir kt.

    

GAC filtras (granuliuota aktyvuota anglis) anglies blokas vidutinio dydžio birios anglies dalelės suslėgtos anglies filtravimo paskirties išankstinis filtras ir poliruotas filtras pirminis filtras, tipiškas pritaikymas pagerina vandens skonį ir kvapą pašalinant chlorą, vandenilio sulfidą (supuvusių kiaušinių kvapą) ir kt. Visą sąrašą žiūrėkite čia. Anglies filtrai, naudojami atvirkštinio osmoso geriamojo vandens sistemose, anglies filtrai ir poliruoti filtrai (granuliuoti aktyvintosios anglies filtrai) turi būti keičiami kas 6-12 mėnesių. Norint patenkinti pagrindinius paruošimo reikalavimus, rekomenduojama naudoti filtrą, nes tai geriausias būdas įprastą vandenį greitai paversti geriamuoju vandeniu. Tačiau šie buitiniai filtrai netinka nešiojamam naudojimui, o nešioti juos galėsite tik įvaldę pagrindus.

 

Vandens filtrai gerina vandens skonį

    

Kai kurie gali pagerinti vandens skonį, o kiti gali filtruoti kenksmingas chemines medžiagas ar bakterijas. Reikia filtro, įrenginio, kuris pašalintų nešvarumus ir kitus nešvarumus iš vandens. Filtras, kurį čia pagaminsite su suaugusiojo pagalba, yra puikus filtras, kuris gali padėti išvalyti jūsų elgesį. Filtruotą vandenį supilkite į švarų, skaidrų 3/4 colių plastikinį arba stiklinį butelį, tada vėl užsukite dangtelį.

    

Taip pat galite leisti vandeniui kurį laiką nusistovėti, kad vanduo būtų filtruojamas, o sunkios dalelės nusėstų ant dugno, o tada išleiskite vandenį į kitą indą. 

 

Pabaigai

 

Paprasčiausią filtravimo lygį galima pasiekti tekant vandenį per kavos filtrą, popierinių rankšluosčių sluoksnį, sandariai suaustą audinį, turbanus ar bet ką, kas gali pašalinti didelius matomus objektus. Plačiau Pribus.lt.