Kokią projektų valdymo programą rinktis?

Sparčiai tobulėjant technologijoms, vis daugiau projektine veikla užsiimančių įmonių savo veikloje renkasi inovatyvias technologijas, padedančias efektyviau konkuruoti rinkoje. Augant šiam poreikiui, natūraliai auga ir šių technologinių sprendimų pasiūla, pateikianti viena už kitą geresnį sprendimą.

Tačiau kaip išsirinkti ne tik pačią geriausią, bet ir konkrečiai jūsų įmonei pritaikytą programą? Čia labai svarbu atkreipti dėmesį į tai, ar siūlomą programą galima pritaikyti individualiems įmonės veiklos poreikiams. Renkantis projektų valdymo programą savo įmonei, reikėtų atkreipti dėmesį į jos teikiamas galimybes bei funkcijas. Tai labai svarbu, siekiant apjungti visus įmonėje veikiančius procesus į vieną sistemą.

Procesų optimizavimas skaitmenizavimo būdu turi būti sukurtas taip, kad apimtų procesus nuo kliento užklausos iki projekto įgyvendinimo ir darbų pridavimo. Be to, šie procesai būtų prieinami ir matomi visiems skirtingose srityse dirbantiems darbuotojams. Tik taip sistema veiks efektyviai ir bus naudinga.

Žvelgiant į skirtingas sritis, tokias kaip statybos, inžinerinių tinklų, vėdinimo ar kitas, projektų valdymas iš esmės yra panašus. Visose jose aktualu yra laikytis užduočių vykdymo plano, terminų bei numatyto biudžeto. Tačiau tuo pačiu čia visuomet išlieka rizika, susijusi su žmogiškųjų išteklių netekimu, nenumatytais pasikeitimais, kas įtakoja projekto nevykdymą laiku.

Tam, kad būtų galima viso to išvengti, pasirinkta programa turėtų suteikti galimybę vykdyti darbuotojų darbo laiko apskaitą ir užtikrinti maksimalų darbuotojo užimtumą. Tai turi matytis pačioje programoje, kad būtų išvengta darbo prastovų, o darbuotojai būtų realiuoju laiku informuojami apie pasikeitimus, jiems priskirtas užduotis.
Be to, projektų valdymo sistema turėtų apimti ir žaliavų ar prekių užsakymą iš tiekėjų, su projektu susijusių finansų, dokumentų valdymą. Svarbiausia – padėtų sumažinti laiko bei veiklos sąnaudas, padidinti veiklos rezultatus bei pelną.