Kreditas internetu: kodėl vartotojams vis paprasčiau?

Pastaruoju metu kreditas internetu žmonėms suteikiamas vis geresnėmis sąlygomis. Nesugebėję prisitaikyti prie pokyčių rinkos dalyviai iškrenta iš jos, o pasilieka arba atsiranda naujai tie, kurie gali žmonėms pasiūlyti geriausias skolinimosi sąlygas. Vieni iš tokių – tarpusavio skolinimosi platformos. Bet apie viską nuo pradžių. Kodėl kreditus gauti ir grąžinti vis patogiau?

 

Trumpa kredito istorija

 

Pirmiausia: kas yra kreditas internetu, ką kiekvienas apie tai žinome? Galime grįžti 15 metų atgal, kada per televizorių ėmė atsirasti reklamos apie SMS kreditus, kurie buvo itin populiarūs, nes dar neturėjo konkurento – interneto. Tačiau jau tada greitieji kreditai žmonėms buvo tikrai reali pagalba, kai ištikdavo finansiniai sunkumai. Pamažu ėmė atsirasti tokios greitųjų kreditų kompanijos ir konkuruoti su ligi tol tik bankuose išdavinėjamomis paskolomis. Žmonėms tai iškart tapo priimtinesne paslauga, nes viskas vyksta greičiau ir lengviau. Vėliau sulig interneto įsigalėjimu, kreditas tapo dar viena virtualia internetine paslauga. Per šiuos bene 15 gyvavimo metų Lietuvoje kūrėsi daug kreditų bendrovių, ir dabar jų yra daugiau nei pusšimtis, nors ne visos veikia pelningai. Pastaraisiais metais daug pakeitimų šioje rinkoje lėmė minėtųjų tarpusavio skolinimosi platformų atsiradimas ir taip pat Lietuvos banko pateikti nurodymai, nuolat atnaujinami, kaip galima skolinti(-s), o kaip ne. Visa tai drauge sukūrė palankesnę skolinimosi ir grąžinimo terpę.

 

Daugiau apie kreditus internetu – https://www.paskoluklubas.lt/kreditas-internetu

 

Kodėl kreditus gauname vis patogiau:

 

  • Greitieji kreditai suteikiami ne kiekvienam. Atrodo, kad tai yra trūkumas ir dėl to žmonėms blogai, tačiau iš tiesų – tai pagerinimas. Tik įvedus daugiau griežtesnių reikalavimų, ženkliai sumažėjo žmonių, nesugebančių išsimokėti savo skolų. Kaip žinia, skolų nemokėjimas yra blogas dalykas, lemiantis tokias pasekmes kaip turto areštavimas ir pan. Tokių pasekmių nenori nei skolintojas, nei skolininkas, tad normalu, kad galiausiai kreditas gali būti suteikiamas tik tada, kai yra įsitikinta, kad žmogus galės jį grąžinti. Apribojimai apima tokius veiksnius kaip žmogaus darbas, oficialios pajamos, kiti turimi įsiskolinimai, šeiminė padėtis, gyvenamoji vieta, išlaikomų asmenų kiekis, amžius ir pan.
  • Atsirado refinansavimo paskolos. Kartais tiems, kas pasiskolino ir negalėjo grąžinti skolų, tereikia šiek tiek daugiau laiko, kad jie spėtų rasti sprendimą, pagerinti gyvenimo kokybę ir galiausiai grąžinti, ką pasiskolino. Todėl kredito skaičiuoklės dabar gali numatyti ir refinansavimo atvejus, kurie iš esmės suteikia daugiau laiko kreditui grąžinti. Tad žmonėms yra dabar dar paprasčiau.
  • Kreditai atpigo dėl įstatymų. Jei pažvelgtume, kaip greitųjų kreditų puslapiuose atrodo busto kredito skaičiuoklė dabar, ir kokia ji buvo prieš 10 metų; arba jeigu palygintume greitųjų kreditų kainas šiame laikotarpyje – išvystume ryškius skirtumus. Iš tiesų, žmonėms tikrai dabar lengviau, nes kainos kritę. Ir krito jos ne dėl konkurencijos ir ne dėl laisvo noro atsipiginti. Tai – mūsų įstatymų dėka, Lietuvos banko nuopelnas. Sukurta taip, kad žmonėms būtų tik patogiau.
  • Atsirado naujos skolinimo formos. Tai – tarpusavio skolinimosi platformos. Viskas vyksta vis dar internetu ir yra taip pat patogu, tačiau vartojimo kredito skaičiuoklė čia suveikia šiek tiek kitaip. Mat kredito skaičiuoklės čia priklauso nuo asmeninių žmonių pasirinkimų. Šiose platformose susitinka virtualiai ir anonimiškai tie, kas nori investuoti į paskolas, ir tie, kas nori jas gauti. Tai lemia šiokią tokią konkurenciją tokioje rinkoje ir paskolų kainos gali ženkliai sumažėti. O tai, kas be ko, kiekvienam žmogui yra naudinga.
  • Internete lengvai pasiekiame informaciją. Jeigu iš pradžių prieš 15 metų tą padaryti buvo sunkiau, tai šiais interneto laikais tai tikrai labai lengva.