Kreditorių teigimu, paskola nuo 18 asmeniui dažniausiai neišduodama

Kreditorių teigimu, jaunuoliai šiuo metu yra nusiteikę per daug optimistiškai, todėl dabar akcentuojama, kad paskola nuo 18 metų asmeniui išduodama labai retai. Kai kuriose kredito įstaigose tokios amžiaus asmenys išvis negali kreiptis, nes pateiktose taisyklės yra nurodytas gerokai didesnis amžius. Jeigu esate būtent 18-metis, kuriam šiuo metu reikia pinigų, tai nereiškia, kad kiekviena kredito įstaiga bus pasirengusi jums padėti. Norintiems gauti kreditą paskolų bendrovės nurodo, jog reikia atsižvelgti į kelis svarbiausius kriterijus. Kokie tie kriterijai?

Visų pirma, asmenims, kuriems anksčiau nepavyko vykdyti savo prievolių, nereikėtų tikėtis, kad kitos paskolų bendrovės skolins noriai. Bene kiekviena paskolų bendrovė pabrėžia, kad jų klientai privalo būti atsakingi ir iki šiol visiems paslaugų teikėjams tinkamai atsiskaitę. Ankstesnės skolos, kurios pažymėtos kaip uždelstos, užkirs kelią sekančių paskolų gavimui. Aiškiau šnekant, asmenims, kuriems prieš kažkiek laiko nepavyko tinkamai įvykdyt įsipareigojimų, net neverta kreiptis į paskolų bendroves bei kitus vartojimo kredito teikėjus, nes iš jų atsakymas bus vienas – paskolos gauti nepavyks. Vartojimo paskolos skaičiuoklė yra tas įrankis, kuris gana tiksliai parodo skolinimosi sąlygas.

Visu antra, besiskolinantis asmuo turi būti tinkamo amžiaus. Kaip minėta pradžioje, paskola nuo 18 metų asmeniui dažniausiai išduodama tik vos vienoje kitoje bendrovėje. Įprastai kredito įstaigos apsiriboja ties 19 metų minimalaus amžiaus reikalavimu. Tokio amžiau asmenys dažniausiai jau būna baigę vidurinę mokyklą, kai kurie jau dirba.

Trečiasis kriterijus, į kurį atsižvelgia kreditoriai – pajamos. Asmuo, kuris bando gauti vartojimo kreditą, turi gauti nuolatines pajamas. Asmenys, kurie iškart sulaukė 18 metų ir bando skolintis internetu, turės įrodyti, jog jie gauna tvarias pajamas. Jeigu jų negaunama, tada ir kredito niekas neišduos. Pabrėžtina, kad tai taikoma ne tik 18 metų asmenims – tai taikoma visiems klientams. Tiesiog, norintys gauti vartojimo paskolas, privalo gauti tvarias pajamas – tai nurodyta įstatymuose.

Išlaidų ir pajamų santykis ypač svarbus. Labai svarbu paminėti, kad pajamų gavimas negarantuoja, kad kredito bendrovės noriai skolins pinigus. Jos noriai skolins tik tuomet, kai aiškiai matysis, jog asmens pajamų ir išlaidų santykis yra tinkamas kreditavimui. Aiškiau kalbant, jeigu jūsų įsipareigojimai kitur bus per dideli, tai naujos paskolos negausite.