Laidojantiems artimuosius: Paminklai Vilniuje gali būti itin brangūs

Gyvenate sostinėje ir ruošiatės užsakyti paminklą artimam žmogui, bet nesuprantate kas darosi su kainomis? Ekspertai akcentuoja, kad kainų kilimui įtaką daro didėjantis darbo užmokesčio vidurkis šalyje, tačiau gyvenantiems regionuose to kilimo nesimato. Labai svarbu, pabrėžti, kad kyla ne tik prekių, bet ir paslaugų kainos. Tuo įsitikini spėjo netgi tie, kurie kreipiasi į kapų tvarkymu bei paminklų gamyba užsiimančias bendroves. Šiuo metu paminklai Vilniuje gaminami bene brangiausiai – kituose miestuose didelių kainų šuolių nepastebima. Tokia situacija paaiškinama tuo, jog Vilniuje darbo užmokesčio vidurkis yra gerokai didesnis nei likusioje Lietuvoje. Tai patvirtina ir per paskutinius ketverius metus pritrauktų investicijų pasiskirstymas šalyje – Vilnius jų sutraukė daugiausiai. Dėl to paslaugų teikėjai naudojasi proga pasipelnyti iš didesnes pajamas gaunančių gyventojų. Kalbant apie kapaviečių tvarkymo bei paminklų gamybos paslaugas, gyventojams siūloma pasidomėti tiek alternatyvomis, tiek ir tam tikromis taupymo galimybėmis.

Paminklai Vilniuje turėtų būti užsakomi tik blogiausiu atveju.

Jeigu esate iš Vilniaus ir galvojate į kurią bendrovę derėtų kreiptis dėl paminklo gamybos, tai pirmiausia reikėtų suvokti – Vilniaus širdyje įsikūrusios bendrovės dažniausiai nustato didžiausias kainas. Tai reiškia, kad geriausia būtų dairytis į kiek toliau nuo Vilniaus miesto įsikūrusias bendroves. Mat, jose paminklų kainos yra ženkliai mažesnės. Kreipdamiesi į užmiestyje įsikūrusius paminklų gamintojus, jūs galite nesibaiminti didelių paminklų montavimo mokesčių. Paslaugų teikėjai dažniausiai atvyksta į vietą ir įprastai taiko standartinę kainą už paminklo montavimą nepaisant nuvažiuoto kelio.

Be abejo, jeigu paminklai Vilniuje bus užsakyti neatsižvelgiant į tai, jog paslaugų teikėjams teks vykti į kitą Lietuvos pusę, tai tuomet žinokite, jog pristatymo mokestis bus gerokai didesnis. Pabrėžtina, kad kiekvienas klientas, užsakantis paminklų gamybos paslaugas, turi teisę pats atvykti į vietą ir atsiimti užsakytą paminklą. Tokiu atveju, montavimo darbus teks atlikti patiems.

Ne visi paminklai Vilniuje gaminami didelėmis kainomis.

Ypač svarbu pabrėžti, kad ieškantys pigiausio varianto turėtų patys apsvarstyti galimybę rinktis standartinius gaminius. Paminklų gamintojai pabrėžia, kad kaina gali kilti, jeigu paminklas turės būti gaminamas ne pagal standartus, o pagal išskirtinį dizainą. Visus paslaugų įkainius gamintojai pateikia iš anksto, todėl jums liks tik ieškoti geriausias gamybos sąlygas siūlančių bendrovių.