Laikrodžiai: begalė skirtumų ir geras pasirinkimas

Patiems pirmiesiems jų būtinai reikėjo saulės. Juose taip pat gali kapsėti vandens lašai ar smėlis. Kartais turi gegutes, kartais švytuoja švytuoklėmis. O šiais laikais dažnai atsiduria ant riešo. Kas? Laikrodžiai. Naudoti jau prieš 5 tūkst. metų, skubioje šiuolaikinėje visuomenėje jie tapo dar reikalingesni. Šiame straipsnyje bus aptariama rankinių laikrodžių tema (ir kaip išsirinkti patį tinkamiausią).

Begalė skirtumų

Skiriasi labai daug dalykų: dizainas, mechanizmas, stikliukas, apyrankė ir funkcijos. Rasite tokias rūšis kaip kvarcinis, mechaninis, taip pat galite aptikti pavadinimą automechaninis. Kvarciniai turi įprastą arba saulės bateriją. Jie yra tikslesni nei mechaniniai. Paklaida tik apie 15 sekundžių per mėnesį. Vadinami jie kvarciniais todėl, kad švytuoklė pakeičiama kvarco kristalu. Šiais laikais didžioji dalis parduodamų laikrodžių yra kvarciniai, tačiau pradėjus kalbėti apie prabangą ima dominuoti būtent mechaniniai.

Mechaniniai laikrodžiai yra prisukami ranka, tačiau dabar dažnai diegiami automatiniai prisukimai, kurie sumažina paklaidas. Automechaniniai užsiveda patys nuo rankos judesių.

Tad yra pasirinkimų kiekvienam – ir norinčiam praktiško daikto, ir ieškančiam puikaus stiliaus, ir entuziastui, ir kolekcionieriui (ir mąstančiam, kad visos šios savybės galėtų derėti kartu).

Stikliukai, korpusai, apyrankės

Renkantis naują aksesuarą, reikia įvertinti jo savybes. Metalinės apyrankės tarnauja ilgai, tačiau, dažnai dėvint aksesuarą, ilgainiui tikėtinas šioks toks nusidėvėjimas. Odinės apyrankės yra labai dailios ir solidžios, bet rekomenduotina jas kone kasmet keisti. Pakankamai dažnai variantas yra ir plastikiniai-silikoniniai dirželiai, nes juos galima dėvėti ilgiau nei odinius. Žinoma, jei aktualu susikurti oficialų įvaizdį, ypač jei dažnai dėvite kostiumą, silikoninio dirželio veikiausiai nesirinksite.

Aktualu atsižvelgti ir į korpusą. Pigiausi korpusai yra plastikiniai, tačiau toks korpusas netiks norint labiau pasipuošti. Tarp tvirtų, ilgaamžių variantų paprastai minimas nerūdijantis plienas, žalvaris arba titano lydinys. Tokių korpusų danga net nėra purškiama, nes ir taip gerai laiko. Kiti korpusai dažnai purškiami. Prie geriausių dangų priskiriamas juodas chromas arba paauksavimas – jos apsaugo nuo susidėvėjimo ir defektų. Venkite nikelio dangos, nes ji gali kelti alergijas.

Stikliukai skirstomi į daug rūšių: hesalito, mineralo, safyro kristalo, plastiko ir kitus. Mineraliniai ir safyriniai stikliukai yra populiariausi. Safyriniai mažiau braižosi, tačiau mineraliniai atsparesni smūgiams ir sunkiau dūžta. Plastikiniai stikliukai yra patys nepatvariausi.

Ką dar reikėtų apsvarstyti

Yra modelių, galinčių rodyti ne tik laiką, bet ir savaitės dienas, mėnulio fazes, , naktį šviesti, žadinti ir pan. Rinkdamiesi apmąstykite savo poreikius. Taip pat įvertinkite kainą: patikimi šveicariški ar japoniški laikrodžiai dažnai kainuoja bent po kelis šimtus eurų, tačiau galima rasti kokybišką aksesuarą ir už 50.

O kur įsigyti? Rekomenduojame https://chronos.lt/laikrodziai. Kodėl? Todėl, kad:

  • pasirinkimas platus,
  • apsipirkimas patogus,
  • patikimumas įvertintas daugybės pirkėjų iš visos Lietuvos.

Jei norite pasipuošti puikiu aksesuaru ir visuomet būti punktualūs, Chronos.lt – tikslingas variantas.