Namų apšvietimo funkcionalumas bei estetika

Namų apšvietimasNamų apšvietimas atlieka ne tik funkcinę rolę, bet taip pat sukuria namas išskirtinumo, estetikos pojūtį. Svarbu yra mokėti suderinti šiuos dalykus tam, kad namų interjero dizainas atrodytų iš tiesų įspūdingai. Pastaraisiais metais, žmonės daug dėmesio bei išteklių skiria tinkamam namų bei eksterjero apšvietimui.

Jie yra sukuriami lauko šviestuvais, apšviečiančiais kiemą, akcentinėmis lempomis ar ryškia lempa virtuvės kambaryje. Šiame straipsnyje pristatysime pagrindines idėjas, kurias pasitelkiant, Jūs galėsite moderniai apšviesti savo namus.

Tinkamas lubų apšvietimas

Viena iš pagrindinių pastebimų tendencijų – tai jog itin svarbus šiais metais turėtų būti geras lubų apšvietimas. Apskritai, stiprus šviesos srautas ateinantis iš tenai, turėtų tapti pagrindiniu akcentu ties kuriuo bus formuojamas kambarių interjeras.

Tokia kitokia apšvietimo rolė taps nebe tik funkcinė, tačiau labiau estetinė. Jau dabar rinkoje galima rasti įvairios stilistikos šviestuvus orientuotus ne tik į efektyvų apšvietimą, tačiau ir bendrą kambario vaizdą, pradedant nuo konservatyvių iki modernaus įvaizdžio variantų.

Tinkamai įrengus tokį šviestuvą, kaip pavyzdys, kambario centre, jūs tarsi transformuosite visą savo kambario vaizdą, o patį apšvietimą paversti pagrindiniu elementu pagal kurį ir bus formuojamas dizainas.

Šviestuvai grindims

Šiuolaikinis apšvietimas ant stalo, taip pat nebėra vien funkcinis. Pasižvalgius po internetinių parduotuvių katalogus galima susidaryti įspūdį, jog kai kurie šviestuvai yra panašesni ne į įprastines lempas, tačiau labiau primena ištisus meno kūrinius.

Tai leidžia juos panaudoti kaip akcentinius elementus ant pačio stalo ar pabrėžti tam tikrą kambario vietą pasirenkant aukštą, ant grindų pastatomą šviestuvą.

Ekspertai pastebi, jog žmonės vis dažniau renkasi būtent tokius grindinius šviestuvus norėdami paryškinti sofos ar stilingo fotelio buvimo vieta, taip kartu susikuriant patogią skaitymo ar šiaip atsipalaidavimo erdvę.

Išskirtinių bei neįprastų šviestuvų paskirtis

Kai kurie žmonės pastaruoju metu į šviestuvus žiūrėti kaip apskritai pagrindinį daiktą savo kambariuose. Populiarėja įdomių, neįprastų, o kartais ten itin kompleksiškų formų variantai, pasižymintys gražiais ornamentais, skirtingų spalvų stiklu ir t.t.

Tai gali tapti tarsi išskirtinis ir neįprastas siurprizas bet kam kas į kambarį užeina, tačiau aišku, neperlenkite lazdos ir nepersistenkite užgrūsdami kambario kelias šviestuvais. Anaiptol, tai gali būti puikus būdas išsiskirti ir derinti modernius bei tradicinius elementus.

Ryškios ar ramios spalvos?

Spalvos kambaryje visuomet spinduliuoja tam tikrą energiją. Ryškios spalvos gali būti papildomas energijos šaltinis darbo kambaryje, o ramios spalvos – atvirkščiai, kur kas geriau mus atpalaiduoja kuomet ruošiamės eiti miegoti.

Tas pats galioja ir šviestuvų atžvilgiu. Kadangi jie tampa vis svarbesne interjero detale, žmonės yra linkę rinktis vis labiau neįprastus ir drąsius šviestuvus savo kambariams.

Ekspertai pataria kiekvienam atnaujinančiam ar rengiančiam savo interjerą, nebijoti rizikuoti ir rinktis drąsesnį sprendimą, tinkamai apgalvojus ir savo asmeninį skonį bei bendrą dermę, tokiu būdu tikrai neprašaunama.

Apibendrinimas

Straipsnyje aptarėme 2021 metų šviestuvų tendencijas. Galima sakyti, jog vis šviestuvas tampa vis svarbesne interjero detale kiekvienuose namuose. Renkantis juos, ko gero reikėtų atsiklausti ne tik šeimos narių ar ekspertų, tačiau ir jūsų pačių, tam, kad rastumėte išties gerą sprendimą.

Parengta pagal bijunai-prienamo.lt informaciją.