Nuo ko priklauso krovinių gabenimo kaina?

Tie kurie nėra niekada susidūrę su krovinių gabenimu sunkiai gali įvertinti ar siūloma kaina yra adekvati. Produktų pervežimo kaina yra svarbi visoms verslo įmonėms – gamintojui, didmenininkui ir mažmenininkui. Tiekimo vadybininkai derasi labai ryžtingai tam kad iš transporto įmonės gautų kiek įmanoma mažesnę kainą. Kaip paprastai paaiškinti nuo ko priklauso vieno ar kito krovinio transportavimas?

 

Krovinio klasifikavimas

 

Bet kurios rūšie krovinys turi būti priskirtas tam tikrai kategorijai pagal kurią ir skaičiuojamas gabenimo tarifas. Į kategorijas arba klases kroviniai skirstomi pagal jų dydį, svorį, vertę, riziką būti pavogtam ir kitus faktorius. Mažiausiai apmokestinami tvirtos struktūros nedaug sveriantys kroviniai kurios lengva apdoroti ir sunku sugadinti.

 

 

Kuro kaina

 

Krovinių gabenimo kainai tiesioginę įtaką turi degalų kainos.Dėl didelės transporto įmonių koncentracijos ir konkurencijos vežėjai dirba nedidelėmis maržomis todėl bet kokį kuro kainos pakilimą negali kompensuoti savo pelnu ir todėl iš karto perkelia šiuos mokesčius užsakovui.

 

Užsakymo dydis

 

Retai pateikiami užsakymai ir maži krovinių kiekiai negali garantuoti geresnės kainos. Čia kaip ir bet kokiame kitame versle didesnės apimtys suteikia pranašumą prieš kitus užsakovus ir galimybę derėtis dėl geresnių sąlygų tame tarpe ir kainos.

 

Paklausa paslaugai

 

Jei analizuojate kainas kurias siūlo Lietuvoje veikiančio pervežimo įmonės ir jos jūsų netenkina, verta paslaugos paieškoti kaimyninėse šalyse – Baltarusijoje, Lenkijoje, Ukrainoje. Sutaupius net 10% suma gali susidaryti ženkli suma. Didelė paklausa transportavimo paslaugoms reiškia ir didesnį norą pasipelnyti ir diktuoti užsakovui savo sąlygas. Naujai įsikūrusios pervežimo firmos siekia susikurti savo klientų ratą ir ieško naujų užsakymų siūlydamos žemesnę kainą ir tuo reikia pasinaudoti.

 

Kilometražas

 

Atstumas nuo paėmimo iki pristatymo vietos. Kuo ilgesnis ir sudėtingesnis maršrutas išaugina ir pervežimo kaštus. Ne visuomet patogūs krovinių pervežimai užsakovui yra priimtini pačiai logistikos įmonei. Tam tikrų maršrutų yra atsisakoma vien dėl tokios priežasties kad neįmanoma gauti atgalinio krovinio arba nepavyksta suderinti krovinio iškrovimo ir paėmimo laiko nes įmonių interesus per daug sunku suderinti o sutaupyti keli tūkstančiai eurų neatrodo vertingi.