Nutukimas. Kokiais būdais galima jo atsikratyti?

Ne tik Lietuvoje nutukimas yra laikoma didžiule problema – daugelyje pasaulio šalių tai yra viena iš priežasčių, kodėl mirtingumas yra toks didelis. Mat, nutukimo problemos iššaukia įvairias širdies ir kraujagyslių ligas, kurios gali baigtis netgi mirtimi. Ekspertai akcentuoja, kad jeigu nutukimo problema laikui bėgant nėra sprendžiama, tuomet atsiranda didžiulė rizika susirgti rimtomis ligomis. Todėl jau dabar viršsvoriu besiskundžiantiems žmonėms rekomenduojama imtis priemonių. Nutukimo problemos sprendžiamos keliais būdais. Pagrindiniai yra – mitybos balansavimas bei sportas.

Vieniems žmonėms nutukimo problemą padeda išspręsti tinkamai subalansuota dieta, tačiau pabrėžiama, kad kartasi tenka pasitelkti visą kompleksą priemonių. Tai reiškia, kad kitiems žmonėms vien tik mitybos balansavimas gali ir nepadėti atsikratyti svorio. Tam teks prijungti ir sportą. Mitybos balansavimas dažniausiai padeda tiems, kurie nepasižymi aktyvia fizine veikla t.y. mityba balansuojama tiems, kurie per dieną juda mažai. Mat, mityba tokiais atvejais atlieka didžiausią vaidmenį.

Maisto planas yra ypač svarbus, nes vis dėlto – jis ne tik padeda atsikratyti nereikalingų kalorijų, bet taip pat padeda išvengti kenksmingų medžiagų įsisavinimo mitybos metu. Jeigu dieta bus tinkamai subalansuota, tuomet tikėtina, kad kris ne tik svoris, tačiau sumažės ir cholesterolio kiekis. Taipogi labai svarbu kontroliuoti cukraus vartojimą, nes vis dėlto – jis gali sukelti tokias ligas, kaip diabetą.

Sporto pasitelkimas siekiant atsikratyti nutukimo yra ypač dažnas pasirinkimas. Tačiau žmonėms rekomenduojama nesivadovauti aklais patarimais. Tai reiškia, kad negalima tučtuojau kibti į sportą prieš tai tinkamai nepasidomėjus kaip viską atlikti. Nutukimu pasižymintys žmonės turėtų elgtis gerokai atsargiau, nes sportuojant jiems atsiranda didesnė tikimybė gauti traumas ir ne tik. Jeigu iš karto pradėsite nuo didžiulio krūvio, galima prieiti ir prie blogesnės baigties – širdies smūgio. Atliekant kardio pratimus, prieš tai reikėtų pasikonsultuoti su specialistais.

Nutukimo problemos šalinimui geriausia būtų pasitelkti tiek mitybos balansavimą, tiek ir aktyvią fizinę veiklą. Tačiau norint viską atlikti saugiai, tiek mitybos planas, tiek ir sporto treniruotės turi būti subalansuotos ir pritaikytos būtent jums. Tad, jeigu tvirtai nusprendėte atsikratyti svorio, tuomet dėl visko tartis reikėtų būtent su specialistais.