Pagrindiniai stogo dangos pasirinkimo kriterijai

Išorinė pastato dalis yra vadinama stogu. Stogą palaiko apatinis konstrukcijos sluoksnis. Stogo dangų medžiagos paprastai suteikia prieglobstį nuo gamtinių netikėtumų, tokių kaip saulės šiluma ir šviesa, oras, lietus, gyvūnai ir kt.

Renkantis stogo medžiagas, turime atsižvelgti į keletą svarbių dalykų. Vienas jų yra kokybiški stoglangiai, bet apie tai kalbėsime kitame straipsnyje.

Visi kiti yra tokie:

  • Stogo dangos medžiagos trukmė ir gebėjimas atlaikyti
  • Medžiagos savybės, tokios kaip svoris, storis, ilgaamžiškumas, nuolydis ir forma
  • Nesvarbu, ar medžiaga yra ekologiška, ar ne / perdirbama, ar ne
  • Medžiagos kaina

STOGINIŲ MEDŽIAGŲ RŪŠIS

  • „Thatch“ yra stogo danga, pagaminta iš augalų stiebų, besidengiančių sluoksniais.
  • Juostinė pūslelinė yra bendras stogo dangos medžiagos terminas, kuris yra daugelyje persidengiančių dalių, neatsižvelgiant į medžiagos pobūdį.
  • Keramikinė plytelė. Didelės išlaidos, gyvenimo trukmė daugiau nei 100 metų.
  • Membraninė stogo danga. Membraninė stogo danga yra dideliais lakštais, paprastai tam tikru būdu sujungta sujungimo vietose, kad susidarytų ištisinis paviršius (PVC – stogai).
  • Betonas arba pluoštinis cementas, dažniausiai sutvirtintas kažkokiais pluoštais.
  • Struktūrinis betonas taip pat gali būti naudojamas plokščių stogų konstrukcijoms. Yra trys pagrindinės kategorijos: surenkamasis / įtemptasis, išlietas vietoje ir apvalkalinis.

Molio ir betono plytelės

Molio čerpės yra labai sunkios, reikalaujančios papildomo stogo rėmo, tačiau jos yra nedegios ir ypač patvarios.

Molio stogo čerpės gali būti šviesesnių spalvų, kurios atitinka vėsius stogo standartus ir gali atspindėti gerokai daugiau nei 50% saulės saulės energijos. Betoninės stogo čerpės siūlo elegantišką, patvarią estetiką jūsų namo dizainui ir pridėtinei vertei.

Betoninės plytelės yra labai universalios ir užtikrina didesnę namo savininko apsaugą. Šių lanksčių plytelių yra tiek daug skirtingų atspalvių, formų, tekstūrų ir stilių, kad jos visai net neatrodo kaip plytelės. Malksnos, purtymas ir skalūnas yra tik keletas iš plytelių variantų.

PVC Stogo dangų medžiaga

Šiuo metu yra pagrindinė stogo danga iš polivinilchlorido (PVC). Palyginti PVC stogo dangos medžiaga yra geresnė dėl savo kokybės, ilgaamžiškumo, atsparios UV spinduliams, skirtingų spalvų prieinamumo, lankstumo, gero šilumos stabilizatoriaus ir kainos.

Vokietijos įmonė pirmą kartą pagamino PVC stogo medžiagą 1966 m. Tai yra vieno sluoksnio termoplastinė stogo medžiaga, kuri išpopuliarėjo per trumpą laiką.

Asfalto stogo medžiaga

Asfaltui formuoti naudojamas užpildų, rišiklio ir užpildo mišinys. Asfaltas naudojamas kaip asfalto juostinė pūslelinė ir asfalto ritinys stogo konstrukcijose.

Asfalto švirteliai

Asfalto malksnos stogo danga yra dažniausiai naudojama stogo danga, kuri yra gera hidroizoliacinė medžiaga. Juostinės asfalto stogo čerpės, matmenų asfalto stogo čerpės ir aukščiausios kokybės asfalto stogo čerpės yra trys pagrindinės turimos asfalto čerpių stogo medžiagos.

Asfalto ritinio formos stogas

Lengviausias stogo dangos būdas yra naudoti ritininių stogų medžiagas. Tos pačios medžiagos, naudojamos asfaltinių stogų dangoms gaminti, kaip ir asfalto juostinės skiedros. Lengviausias ir pigiausias stogo dangos būdas, bet netinka statant aukštą šlaitą.

Metalo dangtis (Plienas, Aliuminis)

Metaliniai stogai yra vieni šauniausių stogų, tiek temperatūros, tiek stiliaus naujiems namams. Metaliniai stogai būna sudaryti iš vario, aliuminio ir nerūdijančio plieno, juose dažnai yra didelis perdirbtų medžiagų procentas.

Jie pasižymi didele saulės izoliacija ir ilgaamžiškumu, dažnai trunkančiu dvigubai ilgiau nei mediena ar asfaltas. Metalinės malksnos paprastai imituoja tradicines stogo dangas, tokias kaip medžio, malksnos, šiferis ir plytelės.

Be ilgaamžiškumo, metalinės malksnos yra daug lengvesnės nei dauguma medžiagų ir labai atsparios nepalankiems orams.

Ekologiškos stogų dalys

Geriausias būdas sumažinti visuotinį atšilimą yra ekologiškos stogo dangos. Augalų sluoksnis, išaugęs virš pirminio pastato cemento sluoksnio, su būtinomis užtvaromis ir terpe (šaknų barjeras, vandeniui atsparus sluoksnis ir dirvožemis) yra žinomas kaip ekologinė stogo danga.

Dideli medžiai ir augalai ar lengvi augalai, pavyzdžiui, samanos, yra ekologiškos stogo dangos medžiagos. Geras būdas sumažinti šilumą pastate ir tiekti natūralų, gryną orą. Nebrangi ir ekologiška stogo dangų medžiaga.

Pabaigai

Prieš pradedant darbus rekomenduojame pasikonsultuoti su profesionalais, tai gali sutaupyti labai daug pinigų ir sumažinti nesklandumų skaičių. Jeigu jus domina susipažinti su daugiau stogo dangų variantų kviečiame apsilankyti manostogas.lt