Paskolos bedarbiams gali būti suteikiamos nebent privačiai

Lietuvoje bedarbiai asmenys itin dažniai skundžiasi, kad vartojimo paskolas teikiančios bendrovės jiems paskolas suteikia itin retai, tačiau verta pažymėti, kad paskolos bedarbiams apskritai netūrėtų būti išduodamos, nes ši asmenų grupė priskiriama prie tų, kuriems uždrausta išduoti paskolas. Paprasčiau kalbant, mokumo vertinimo nuostatai draudžia neatsakingą skolinimą, o paskolos suteikimas bedarbiui ir pajamų negaunančiam asmeniui būtų laikomas grubiu tų nuostatų pažeidimu. Kredito bendrovės žino kas gresia už netinkamą kreditingumo įvertinimą bei neleistinos paskolos išdavimą – jos gali gauti baudą, o blogiausia baigtis – licencijos netekimas. Vartojimo paskolas teikiančios bendrovės dabar kaip niekad yra apribotos, todėl jos visas paskolas turi išduoti tik pagal tam tikrą tvarką, kurią reguliuoja įstatymai.

Bedarbiai asmenys, kurie bando gauti kreditą, neturėtų jo tikėtis, jeigu nėra jokio pajamų šaltinio. Nesvarbu, kad galbūt bedarbis asmuo turi kažkokias santaupas – tai nėra tvarios pajamos. Tuo labiau, kad santaupos gali pakeisti ir paties kreditoriaus nuomonę apie bedarbio sąžiningumą – jeigu jis turi pinigų, tai kam jam skolintis? Bedarbiai asmenys, negaunantys pajamų, neturi teisės gauti vartojimo kredito iš minėtų bendrovių, tačiau jie gali ieškoti alternatyvų. Jų tikrai yra.

Paskolos bedarbiams internetu

Viena pagrindinių alternatyvų yra privatūs kredito teikėjai. Žinoma, skolintis iš jų irgi gali ne visi, nes mat tokie kredito teikėjai dažniausiai reikalauja užstato – nekilnojamo turto. Tie bedarbiai, kurie privačiam kredito teikėjui negalės  įkeisti nekilnojamo turto, negaus paskolos. Ką tokiu atveju daryti bedarbiams asmenims, kurie nori gauti paskolą? Lieka kreiptis į kažkokius žmones, kurie galėtų paskolinti pinigų pasirašant skolos raštelį ar sudarant paskolos sutartį. Žinoma, pinigus skolinantis žmogus turi tokia veikla užsiimti nereguliariai t.y. tai negali būti veikla, kuria jis verčiasi, tai turi būti atsitiktinis sandoris.

Jeigu bedarbiui asmeniui kažkoks žmogus nusprendžia paskolinti pinigų, tai reikėtų atsižvelgti ir į tos paskolos dydį, nes mat yra apribojimai – jeigu paskolos suma bus didesnė nei 2000 eurų, tai tokia paskolos sutartis turės būti patvirtinta notaro. Dėl mažesnių paskolos sumų galima susitarti ir žodžiu.