Paskolos bedarbiams geriausiomis sąlygomis

Paskolos bedarbiams šiais laikais yra labai retas reiškinys. Prieš daugelį metų šis dalykas būtų gan įprastas reiškinys. Prisimenu laikus, kada kaip naujovė ar mada buvo skolintis iš greitųjų kreditų bendrovių. Nesvarbu, kad už vieną paimtą greitąjį kreditą, žmogus gražindavo dvigubai ar net trigubai didesnę sumą nei buvo pasiskolinęs, tai žmonėms skolintis nesutrukdydavo. Paskolas galėdavo gauti netgi mokyklos soluose sėdintys ir vos pilnametystės sulaukę asmenys, Ir nesvarbu, kad tokie asmenys neturėdavo jokių tvarių pajamų. Tas pats galiodavo ir bedarbiams ar net stipriai prasiskolinusiems asmenims. Greitųjų kreditų bendrovės, galima sakyti, atsainiai tikrindavo žmonių mokumą ir gaunamas pajamas, svarbiausia jiems buvo, suteikti paskolą. Ir nenuostabu, kad jos taip rizikuodavo, nes nuo vienos paskolos galėdavo uždirbti virš 100% pelno.

Tačiau bėgant metams į greitųjų kreditų duris pasibeldė Lietuvos Bankas ir nauji įstatymo projektai, kurių pagalba buvo sutramdytos tiek greitųjų kreditų bendrovės, tiek neapdariai besiskolinantys asmenys. Kai Lietuvos Bankas ėmėse reformų ir griežčiau kontroliuoti šių bendrovių veiklą, buvo kai kurioms bendrovėms atimtos licenzijos verstis šia veikla, o kai kurios atsipirko įspūdingo dydžio baudomis.

Paskolos bedarbiams šiuo metu nebesuteikiamos

Deja, bet šiuo metu paskolos bedarbiams nebegali būti suteiktos jokioje greitųjų kreditų bendrovėje. Tokių paskolų išdavimą griežtai kontroliuojantis Lietuvos Bankas, uždraudė visoms finansų įstaigoms teikti betkokio tipo paskolas bedarbiams. Po tokių sugriežtinimų kai kurioms vartojimos paskolas teikiančioms bendrovėms tekto užsidaryti ir nutraukti savo veiklą, nes paprasčiausiai, teikti paskolas tapo nebepelninga. Tiesa, įstatymų pakeitimai taip pat nustatė maksimalią vartojimo kredito kainos metinę normą, kuri kelis kartus sumažino visą kredito kainą asmeniui. Kitaip tariant, bendrovės nebegali teikti paskolų kurių palūkanos ar visa greitokredito kaina viršytų patį kreditą. Žinoma, tai ir lėmė šiuo metu mažiausias paskolų kainas. Bet taip pat mažas paskolų kainas lėmė ir tai, jog į rinką atėjo nauji žaidėjai, kurie sudarė stiprią konkurenciją greitųjų kreditų bendrovėms.

Paskolos bedarbiams iš žmonių

Tarpusavio skolinimo platformos šiuo metu yra pagrindiniai greitųjų kreditų bendrovių konkurentai. Būtent pakolos iš žmonių šiuo metu pigiausiai teikiamos tarpusavio skolinimo platformose.

Dabar paskolų rinkoje yra gerokai daugiau ribojimų nei anksčiau

Naivu tikėtis, kad šiais laikais bet kas gali paskolinti pinigų nevertinant mokumo galimybių. Kredito bendrovės aiškiai pabrėžia – paskolos internetu visą parą neteikiamos. Norint jas gauti, irgi teks atlikti nemažai „namų darbų“. Tam, kad paskolų bendrovė nesulauktų baudos iš Lietuvos banko, ji privalo nuodugniai įvertinti asmenų skolinimosi galimybes ir ne tik. Tai reiškia, kad kredito gavėjai privalo pateikti aiškiai suprantamus ir teisingus duomenis, iš kurių matytųsi, jog finansinė padėtis, po naujos paskolos gavimo, tikrai nepablogės. Leidžiantis į detales kaip tikrinamas klientų kreditingumas, tiesiog būtina akcentuoti, kad visi duomenys turi būti pateikti teisingai ir be klaidų.

Jeigu svarstote ar šiais laikais išvis apsimoka bandyti skolintis iš kredito bendrovių, tuomet reikėtų apžvelgti jų pasiūlymus. Aišku, kad vienos bendrovės turi daugiau privalumų nei kitos. Galite pasižiūrėti į skolinimosi laikotarpius ir į palūkanas. Jos, parsiminus laikotarpį prieš kelerius metus, dabar yra ženkliai sumažėjusios. Tačiau, mažos palūkanos reiškia, kad kreditoriai reikalaus atsakingumo ir tokių paskolų bet kam neišduos. Jeigu yra tvarka, vadinasi jos privaloma laikytis.

Atnaujinta 2020-05-27