Paskolos rinkoje įvairios. Ar visos vertos dėmesio?

Paskolos rinkoje – įvairios. 100 eurų kreditas ir 100 kartų didesnė paskola – nemažas skirtumas. Bet abiem atvejais kalbame apie įsipareigojimą. Nesvarbu, ar pasiskolinote 100, ar šimteriopai daugiau, tai vis tiek yra sutartimi įformintas dalykas, reikalaujantis vykdyti nustatytas sąlygas.

Žiūrint TV reklamas formuojasi įspūdis, kad visos paskolos – nuostabios, itin palankios vartotojui ir visaip kitaip puikios. Kokia realybė? Na, bent jau greitaisiais kreditais patenkinti ne visi. Vertėtų paminėti jų teikimo pradžią, tuomet greitųjų kreditų paslaugą buvo panaši į burbulą, skolinosi lietuviai ne visada atsakingai. Ar atsakingai savo darbą vertino teikėjai? Sunku ką nors konstatuoti, tačiau vieną prielaidą daryti galima: atsižvelgiant į rinką kuriamas vis kokybiškesnis paslaugų sektorius. Ką gi tai reiškia? Kokybiškesnis sektorius – daugiau atsakingumo, palankesnės sąlygos, nauda ne tik rinkos dalyviui, bet ir klientui.

Žinoma, jokie teigiami pokyčiai nepanaikina vieno aspekto. Kad ir kokia patraukli būtų paskola, kad ir kokios pozityvios atrodytų sąlygos, vis dėlto itin svarbu įvertinti savo finansines galimybes ir išklausinėti apie viską, kas neaišku. Kuo daugiau neaiškumų lieka, tuo sudėtingiau laiku mokėti įmokas.

Paskolos rinkoje pastaruoju metu gana maloniai nuteikiančios. Na, bent jau pasiūlymai. Bet jokie viliojimai nelaimi prieš racionalius skaičiavimus, ar konkreti paskola tikrai verta dėmesio, ar nelabai.

Atsakymas

Paskolos rinkoje skirtingos. Ir tai yra atsakymas į klausimą, užduotą pačiame straipsnio pavadinime. Iš n suformuluotų pasiūlymų galbūt išsirinksite vieną, kuris pateisins lūkesčius.

Jei jums pateikiamas tuzinas pasiūlymų, kažin ar visi šimtu procentų orientuoti į jūsų gerovę. Jei kas nors ant stalo padėtų keletą išmaniųjų telefonų ir lieptų pasirinkti, sprendimą priimtumėte paprastu būdu: iškart atmestumėte vieną kitą variantą ir tikriausiai paliktumėte kokius du telefonus kaip potencialius galimus variantus; ir tada išsirinktumėte, kuris visgi geriausias. Taip ir su paskolomis. Jei yra kokie 3 variantai, tai sudėliojus pliusus ir minusus daugmaž išaiškėja optimaliausia opcija.

Tad atsakymas kaip ir yra. Ne visos paskolos atitiks lūkesčius. Bet nepakaks nuspręsti vadovaujantis reklama. Nepakaks tik užsukti į biurą ir pasirašyti sutartį. Skolinimasis – ne dantų valymas. Skolinimasis nėra kasdienis veiksmas. Ir ne toks veiksmas, kurį būtų galima laikyti bereikšmiu, elementariu. Kad paskola nenuviltų, ne tik rekomenduojama, bet ir privaloma skaičiuoti. O jei kyla nors menkiausias klausimas, privalu pasikonsultuoti. Jei kas nors neaišku dabar, kas žino, ar tų nežinomųjų nepadaugės? Patarimas nesudėtingas, bet labai pravartus: neskubėkite pasirašyti sutarties, jei kirba kokia abejonė. Paklauskite, pasitikslinkite – su jumis bendraujantis personalas turi pagelbėti.