Pensininkai ir greitieji kreditai: ar tai tarpusavyje suderinama?

Viena iš priežasčių, skatinanti mus kas rytą keltis ir eiti į ne visada teigiamas emocijas keliantį darbą – noras sukaupti finansinį kapitalą, kurio pakaktų ne tik šiandienai, bet ir sulaukus garbingo pensinio amžiaus. Tokiomis pačiomis mintimis tikriausiai gyveno ir dabartiniai senjorai, tačiau žinant, kokios yra jų mėnesinės pajamos, akivaizdu, jog daugumai planas neišdegė. Pasisekė tiems, kurie išaugino darbščius, tvirtą finansinį pagrindą turinčius ir pastovią piniginę pagalbą galinčius suteikti vaikus. O ką daryti kitiems? Bandyti skolintis iš sodo kaimyno, kuris taip pat gauna apgailėtino dydžio pensiją? Savo pagalbą, tiesa, apribotą tam tikrais reikalavimais, siūlo ir greitieji kreditai. Dauguma pensininkų savo biudžetą moka suplanuoti kur kas geriau nei jaunoji karta, tad tie keli šimtai, gauti iš greitųjų paskolų bendrovės, tikrai svariai prisideda prie finansinių problemų sprendimo.

Kam skolinasi pensininkai?

Užsikasę darbų krūvoje ir pamiršę, ką reiškia atostogos, slapčia viliatės, jog, sulaukus garbingo amžiaus, leisitės į svajonių kelionę? Apie tai tikriausiai ne  kartą galvojo ir dabartiniai pensininkai, tačiau liūdna realybė svajones privertė pamiršti…Remiantis atliktų apklausų tyrimais, tik nedidelė dalis senjorų sprendimą skolintis priima norėdami išvykti pailsėti į užsienio ar Lietuvos kurortus, pasilepinti sanatorijose ar kitu būdu save apdovanoti. Greitosios paskolos pensininkams dažniausiai tampa įrankiu pačių būtiniausių poreikių išpildymui: maistui, komunaliniams mokesčiams, vaistams ar operacijoms. Kita dalis pensininkų, eilinį kartą save pamiršdami, skolinasi norėdami finansiškai padėti vaikams bei anūkams ar šiuos tiesiog pamaloninti dovana.

Kodėl greitųjų kreditų bendrovės mėgsta pensininkus?

Greitųjų kreditų bendrovės visada laukia paskolos paraiškų iš senjorų ir, šiems atitikus nustatytus reikalavimus, mielai paskolina pageidaujamo dydžio sumą. Ir ne tik todėl, jog pensininkai gauna pastovaus dydžio mėnesines pajamas. Pastarieji, lyginant su šiuolaikine karta,  išsiskiria itin aukštu atsakomybės jausmus: jei jaunuolis gali tiesiog pamiršti apie mėnesinę įmoką, tai senjorams toks elgesys visiškai nebūdingas.

Ne visi pensininkai gauna greituosius kreditus

Pensininkui, kaip ir bet kurios kitos socialinės grupės atstovui, taikomi tam tikri reikalavimai greitosios paskolos gavimui: pajamų dydis, gaunamų pajamų ir jau turimų finansinių įsipareigojimų santykis, kredito istorija. Be minėtų reikalavimų, senjorams taikomas ir tam tikras amžiaus cenzas, besiskiriantis priklausomai nuo konkretaus kreditoriaus reikalavimų. Nepaisant didelio pensininkų atsakingumo, negalima neatsižvelgti į tokius veiksnius kaip ligas ar išaugusį mirtingumą šioje socialinėje grupėje.