Prekių išmuitinimu gali pasirūpinti ir logistikos partneriai

Ketinate kažką užsakyti iš trečiųjų šalių, bet bijote, kad už pristatymą bei išmuitinimą teks atseikėti tokią sumą, kuri būtų lygi prekių įsigijimo kainai? Tuomet jums reikia kreiptis į logistikos bendroves, kurios galėtų padėti šiuo klausimu. Mat, prekių išmuitinimas yra viena tų paslaugų, kurią galite rasti kai kurių logistikos bendrovių teikiamų paslaugų sąrašuose. Jos padeda ne tik juridiniams, bet ir fiziniams asmenims, kurių užsakymai yra mažesni. Taipogi akcentuojama, kad logistikos bendrovės siūlo ne vien tik išmuitinimo paslaugas – jos siūlo sandėliavimo, krovinių gabenimo bei saugojimo paslaugas, tad tuo irgi pasidomėti būtų naudinga.

Klabant apie prekių užsakymus iš trečiųjų šalių, verta žinoti, kad jos keliauja gerokai ilgiau nei užsisakant iš Europos sąjungos šalyse veikiančių parduotuvių. Pavyzdžiui, prekės iš Kinijos keliauja nuo savaitės iki kelių mėnesių, o pristatymą paspartinti galima nebent tuo atveju, jeigu pasirenkamas nestandartinis pristatymo būdas. Dažniausiai tokios prekės pristatomos paštu, tačiau norint, jog viskas atkeliautų greičiau, pristatymo būdas pasirenkamas naudojantis kurjerių paslaugomis. Jos yra žymiai brangesnės. Geriausia alternatyva būtų rinktis logistikos paslaugas siūlančias įmones. Jos gali pasirūpinti ne tik prekių išmuitinimu, bet ir visišku prekių pargabenimu iki pat jūsų namų durų. Aišku, tokias paslaugas siūlo ne visi logistikos paslaugų teikėjai, tad jums teks skirti laiko domėjimuisi kurios bendrovės gali jums padėti, o kurios ne.

Prekių užsakymas iš trečiųjų šalių dažniausiai vyksta standartiškai. Pasirenkate normas prekes, nurodote kiekius, sumokate pinigus ir laukiate. Tačiau turite žinoti, kad tokios prekės muitinėje užstringa tais atvejais, jeigu aiškiai matoma, kad siunta yra komercinio pobūdžio. Tokiu atveju tenka mokėti muito mokesčius ir atlikti kitas procedūras. Jeigu norite išvengti to, tuomet kreipkitės į logistikos bendroves – jos jūsų prekėmis pasirūpins visiškai t.y. jos atliks visas procedūras nuo A iki Z.

Pabrėžtina, kad logistikos paslaugas teikiančios įmonės gali pasiūlyti netgi sandėliavimo paslaugas. Tai aktualu turėtų būti tiems, kurie užsiima el. komercija. Sandėlio nuoma jums tikrai bus reikalinga, jeigu iš anksto žadate užsisakyti didelį kiekį prekių iš trečiųjų šalių. Būtinai pasidomėkite nuomos sąlygomis.