Priežastys skatinančios nutukimą: kaip su juo kovoti?

Kas yra nutukimas? Tai organizmo būsena – liga, kurios metu žmogaus kūne yra susikaupęs didelis riebalinio audinio kiekis. Laikui bėgant, jis ima trukdyti normaliam žmogaus funkcionavimui, pakeičia įprastinį gyvenimo būdą, apsunkina kasdienybę. Antsvorį turintis žmogus tampa irzlus, pradeda sunkiai vaikščioti, netolygiai kvėpuoti. Labai dažnai, didelis nutukimas kelia pavojų netgi gyvybei.

 

Kodėl atsiranda nutukimas?

 

Vos 1 -2 proc. viso pasaulio žmonių priauga svorio (nutunka) dėl sutrikusios medžiagų apykaitos. Nors tai yra itin mažas procentas, sutrikusi medžiagų apykaita dažnai lemia staiga augantį svorį arba negalėjimą jo numesti. Tam, kad medžiagų apykaita normalizuotųsi, reikia pradėti tinkamai maitintis, sportuoti, valgyti lengvai virškinamą maistą bei žinoma aptarti savo mitybos planą su dietologu ar tai išmanančiu specialistu. Visgi, pagrindinė nutukimo priežastis yra dažnas ir gausus riebaus bei saldaus maisto valgymas. Nors kartais atrodo jog suvalgius plytelę šokolado, sumuštinį, picą ar kitą riebų patiekalą nieko blogo neatsitiks, tam tapus įpročiu greitai pamatytume nelabai tenkinančias pasėkmės. Ypatingai sveikatą žaloja greitas maistas, kuris yra ypatingai mėgiamas Amerikos gyventojų. Mėsainiai, dešrainiai, coco-cola, skrudintos bulvytės, koldūnai – visas šis maistas yra tikra bomba, kuri skatina nutukimą daug greičiau nei mes galime pagalvoti.

 

Žinoma, dar dvi nutukimo priežastys yra paveldimumas bei valgymas naktimis (persivalgymas). Tuo atveju jeigu nutukimas yra paveldimas, jį gydyti yra daug sunkiau. Tačiau jeigu žmogus negali susitvarkyti su viena didžiausių problemų – persivalgymu, čia jau reikia ir psichologinės pagalbos. Tai dažnai nutinka dėl streso, įtampos darbe ar šeimoje. Labai dažnas žmogus jausdamas įtampa bėga prie šaldytuvo ir valgo viską, ką randa po ranka. Taigi, 60–90 proc. atvejų nutukimo priežastis – persivalgymas.

 

Jeigu pajutote jog pradedate nejausti sako valgydami, valgote daugiau nei galite suvalgyti bei pradedate jaustis itin pavargę, apsunkę bei nervingi, tai yra ženklas jog jums gresia nutukimas. Tokiu atveju, nedelsdami kreipkitės pagalbos į dietologus, kurie jums sudarys mitybos programą. Taip pat, nepamirškite jog aktyvus gyvenimo būdas jums taip pat padės. Jeigu neturi ryžto ir noro sportuoti vieni, sportuokite draugų kompanijoje arba pasisamdykite trenerį, kuris jus motyvuos bei padės siekti geriausių rezultatų atsižvelgdamas į jūsų kūno sudėjimą bei kamuojamas problemas.