Smuikai internetu: kur juos rinktis?

Grojate smuiku ir ketinate įsigyti naują instrumentą, tik šį kartą jau norėtumėte ir mažesnės kainos? O galbūt smuikai jus domina kaip naujoką? Bet kokiu atveju pravartu žinoti, kad smukai šiuo metu pigiau siūlomi internetinėse parduotuvėse. Jose galima rasti didžiulį jų pasirinkimą. Be abejo, kalba eina ne apie tuos pigius gaminius, kurie po kelių kartų naudojimo ima lūžti. Internetu smuikus siūloma rinktis iš gerai žinomų el. parduotuvių. Rinktis naudotus gaminius yra be galo rizikinga, nes tikėtina, kad naudotas smuikas jau nebe išgaus kokybiškos garso. Ieškantiems geriausių kainų, smuikus siūloma apžvelgti specialiose muzikos prekių internetinėse parduotuvėse.

Tiems, kurie nori išleisti kuo mažiau pinigų, bet tuo pačiu nori įsigyti kokybišką instrumentą, pirmiausia reikėtų kruopščiai peržiūrėti el. parduotuves. Mat, vienose siūlomi neaiškios kilmės gaminiai, o kitose siūlomi kokybiški instrumentai. Renkantis el. parduotuvę, reikėtų įsitikinti, kad jos reputacija yra gera. Internete paieškokite atsiliepimų pagal parduotuvėje pateiktus rekvizitus. Jeigu nieko blogo nerandate, tai tuomet ir rizika likti apgautiems sumažėja kaip reikiant.

Kas liečia smuiko pirkimą internetu, tai visuomet reikia atsižvelgti į kainą bei komplektaciją. Jeigu smuiku grojate ne vienerius metus, tai jums ko gero nekils klausimų kokios daugmaž yra jų kainos. Tačiau jeigu esate naujokas, tai turėkite galvoje, kad smuikai kainuoja ne keliolika eurų. Jų kainos yra artimos šimtui eurų, o dar kokybiškesni instrumentai netgi viršija šią sumą. Kas liečia komplektaciją, tai perkant smuiką, žiūrėkite ar gaunate viską – smuiką, smičių, kanifoliją bei dėklą. Dažniausiai el. parduotuvėse smuikai parduodami su visu komplektu, tuo labiau, kad kai kurie dėklai yra pritaikyti būtent tam tikriems instrumentams. Taip pat smukai siūlomi ir įvairių dydžių, tad apie juos jums pasidomėti reikėtų atskirai.

Smuikai internetu įsigyjami labai paprastai – užtenka susirasti patikimą el. parduotuvę ir tiek. Joje pasirenkamas norimas instrumentas, apmokama pateikta sąskaita ir laukiama pristatymo. Kai gaunate siuntą su įsigytu smuiku, pirmiausia atkreipkite dėmesį į pakuotę. Jeigu ji yra pažeista, jūs turite teisę smuiko nepriimti – tuomet bus pildomas specialus aktas. Galite siuntą priimti ir su pažeidimais, tačiau vėlgi – bus užpildoma informacija, jog siunta yra su pakuotės pažeidimu.

Gavus užsakytą smuiką, jums būtina iš karto apžiūrėti ar jis groja tinkamai, ar nėra kažkokių brokų ar tiesiog pažeidimų, atsiradusių dėl aplaidaus gabenimo. Jeigu su smuiku viskas gerai, tai dar nereiškia, kad po kelių dienų jo grąžinti atgal negalėsite.

Smuikai įeina į tą prekių kategoriją, kurias galima grąžinti dėl to, jog tiesiog nepatinka . Tai reiškia, kad jeigu įsigytas smuikas dėl kažkokių priežasčių jums nepatiks, tai jį pardavėjui galėsite grąžinti, o šis atiduos sumokėtus pinigus arba pasiūlys kažką kitą. Pabrėžtina, kad smuiką grąžinti turite pagal įstatymų numatytą tvarką. Jį grąžinti galite praėjus ne daugiau nei 14 dienų nuo gavimo. Kas liečia kokybės garantiją, tai dėl gedimų, atsiradusių per 30 dienų, būtina kreiptis į pardavėją dėl garantinio aptarnavimo. Jis turi būti taikomas visose el. parduotuvėse, kuriose muzikos prekių prekyba užsiimama teisėtai.